POVREDE UČINILE SVOJE Nekadašnji igrač Zvezde srušio Real u Endesa ligi

Košarkaši Real Madrida poraženi su od ekipe Mursije sa 73:61, u okviru 18. kola španske ACB lige.

Domaći su tako Madriđanima nanijeli tek drugi poraz u domaćem šampionatu ove sezone.

Mnogo bolja je bila Mursija od početka, te su na poluvremenu imali 10 poena prednosti.

Ipak, u nastavku je Real pojačao ritam, izjednačio, a potom i prešao u vođstvo, međutim, domaći nisu dozvoljavali Madriđanima da se odlijepe.

Na kraju, u završnici posljednje dionice, Mursija je iskoristila greške gostiju, i stvorila nedostižnu razliku, vrijednu velike pobjede.

Najefikasniji na meču bio je bivši igrač Zvezde, Dilan Enis sa 18 poena, dok je na drugoj strani Kampaco ubacio 15, piše Telegraf.

Kada je riječ o tabeli, Real ostaje na prvom mjestu sa skorom 16-2, dok je Mursija četvrtoplasirana sa 11-7.