PRVENAC KRASOA Zvezda pobjedom otvorila turnir u Rusiji (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde uspješno su startovali na turniru u Sankt Petersburgu.

Oni su večeras pred 17.770 gledalaca savladali domaći Zenit sa 2:1 i pokazali da trener Barak Bahar već uspjeva da sprovede svoje zamisli kada je način Zvezdine igre u pitanju.

Poslije dvadesetak minuta ravnopravne igre, Zenit je počeo da vrši snažan pritisak pred Zvezdinim golom. Stvorili su domaći nekoliko odličnih prilika, ali novi čuvar mreže srpskog šampiona Omri Glazer je pokazao svoje kvalitete sa dvije izvanredne intervencije.

Na isteku prvih pola sata igre inicijativa Zenita je oslabila, a Zvezda je na drugoj strani odmah priprijetila i, makar na prvi pogled, iznudila jedanaesterac, kada je Kasijera faulirao Olajinku. Ali, poslije provjere u VAR sobi, ispostavilo se da je Olajinka bio u ofsajdu i od penala nije bilo ništa.

Ipak, što je tada propušteno, nadoknađeno je već u 40. minutu kada je odbrana Zenita matirana u četiri poteza. Kanga je počeo akciju, nastavio Olajinka koji je prebacio loptu na lijevu stranu odakle Stefan Mitrović odlično centrira za Mirka Ivanića koji udarcem glavom šalje loptu u lijevu stranu gola Zenita – 1:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvrijeme, poslije čega je bilo i dosta izmjena na obje strane.

Zenit je izjednačio u 63. minutu. Vasiljev je sa lijeve strane ušao u Zvezdin kazneni prostor, podigao je glavu i uočio Keiroša kome su Zvezdini defanzivni ostavili previše prostora, a on to koristi i preciznim udarcem sa nekih 13-14 metara pogađa desnu stranu Zvezdinog gola – 1:1.

Ipak, finiš meča pripada Crvenoj zvezdi koja je preko Kingsa Kangve iznudila jedanaesterac kod koga nije bilo ničeg spornog, prenose Sportske net.

Sa bijele tačke je šutirao Žan-Filip Kraso, smireno, elegantno je poslao loptu u donji desni ugao, a protivnoički čuvar mreže se nije ni pomjerio – 2:1, pobjeda Crvene zvezde.