RADONJIĆ DAO GOL ZA POBJEDU Inter razmontirao Fjorentinu na Meaci

Fudbaleri Intera ubjedljivo su savladali Fiorentinu, dok je Torino golom srpskog reprezentativca Nemanje Radonjića savladao Đenovu u mečevima trećeg kola italijanske Serije A.

iIlić i Milinković u sastavu Torina

Utakmica na stadionu „Đuzepe Meaca“ završena je rezultatom 4:0.

Poveli su igrači u crno-plavim dresovima u 23. minutu prvim pogotkom Markusa Tirama u Seriji A. Francuz je ljetos stigao iz Borusije Menhengladbah – 1:0. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, iako su Neroazuri mogli i do ubjedljivijeg vođstva.

Potpuno su nadigrali goste iz Firence i u nastavku meča nanijeli im pravu katastrofu. Tiram je u 53. minutu asistirao Lautaru Martinezu, u 58. je Hakan Čalhanoglu realizovao penal, a u 73. je Lautaro svojim drugim golom postavio konačnih – 4:0!

U startnoj postavi gostiju iz Firence bio je srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Večeras su na sceni bila i trojica Milenkovićevih reprezentativnih kolega iz Torina na meču protiv Đenove. Vanja Milinković Savić od prvog minuta, Nemanja Radonjić i Ivan Ilić zaigrali su u drugom poluvremenu. I upravo je Radonjić golo u četvrtom minutu sudijske nadoknade donio pobjedu domaćem timu.

Sjajno je probio po lijevoj strani i prosto zakucao loptu u mrežu za eksploziju oduševljenja na tribinama – 1:0.

Za prvi trijumf Torina ove sezone poslije remija sa Kaljarijem (0:0) i poraza od Milana (1:4), navodi Sport klub.

Posle trećeg kola na čelu tabele su gradski rivali Milan i Inter sa maksimalnih devet bodova.