REMI NIKOM NE ODGOVARA Sloboda dva puta vodila, Sloga bila bolja, ali se spasla tek u finišu

Derbi začelja koji su odigrali fudbaleri Sloge i Slobode u 20. kolu Premijer lige završen je bez pobjednika – 2:2, a s obzirom na pozicije na tabeli teško da je iko zadovoljan ovakvim ishodom.

Tuzlaci su dva puta vodili, Sloga dva puta stizala i sa te strane remi je sigurno najpravedniji, posebno kako se u obzir uzme težak teren na stadionu u Modriči. Gosti su došli do vođstva u trećem minutu kada je Stojan Vranješ pogodio glavom poslije kornera.

Domaći su izjednačili u 28. minutu kada je Mario Krstovski bio precizan iz penala, da bi na otvaranju drugog poluvremena Sloboda došla u voođstvo golom defanzivca Ivana Šuberta.

Sloga je pokušavala da stisne goste, a inicijativa se isplatila u 86. minutu kada je Miloš Nikolić postavio konačan rezultat. Tuzlaci su protestovali, smatrrali da je golu prethodnio faul nad golmanom Semirom Bukvićem, ali… Poslije 20 odigranih utakmica Sloga se nalazi na osmom mjestu sa 22 boda, a Sloboda je 11. sa 20 koliko ima i posljednjeplasirani Igman.