Remi u derbiju: Lukić donio važan bod Borcu na Koševu (FOTO)

Fudbaleri sarajeva i Borca su remizirali u derbi meču 22. kola Premijer lige BiH, a bilo je 1:1.

Banjalučani su na ovaj način sačuvali pet bodova prednosti u odnosu na današnjeg rivala.

Domaći su poveli u trećem minutu, Asmir Suljić u trećem minutu dobio dubinski pas od Adnana Šećerovića bio je brži od golmana gostiju Nikole Ćetkovića koji je bespotrebno izašao daleko od svog gola, te je preko njega poslao loptu u mrežu.

U devetom minutu Jovo Lukić je pokušao glavom i poslao loptu preko gola, a bilo bi dosta bolje da je pustio loptu Ferhadu Ajazu koji je bio odmah iza njega.

Na drugoj strani Dal Varešanović je takođe pokušao glavom, a ovog put Ćetković je bio siguran.

Zatišje je trajalo do 25. minuta kada je poslije nekoliko grešaka fudbalera oba tima lopta na došla do kapitena „bordo“ tima Anela Hebibovića koji je uputio oštar pas u peteras sa desne strane, dva njegova saigrana nisu uspjela da reaguju, tako da je Dino Ćorić otlonio opasnost.

Ajaz je u 27. minutu dobro prošao po lijevoj strani i uputio pas ka Lukiću ispred kog je reagovao jedan domaći defanzivac, a sudija Irfan Peljto je umjesto kornera pokazao da je gol aut.

Dva minuta kasnije Danijel Avramovski je sa desne strane ušoslio Rifeta Kapića koji je promašio loptu.

Opet je Sarajevo probilo po desnoj strani u 39. minutu, Hebibović je dobio loptu i poslao je prema Varešanoviću, ali je Ćetković intervenisao ispred njega.

Poslije izgubljene lopte Aleksandra Vojnovića mkoji je tražio prekršaj Kapić je pokušao sa oko 18 metara, ali je čuvar mreže Borca bio dobro postavljen.

U posljednjim sekundama meča Banjalučani su mogli do izjednačenja, Ćorić je ubacio sa desne strane, Ajaz je dobro skočio i šutirao glavom, ali je golman Sarajeva Belmin Dizdarević bio priseban i sačuvao svoju mrežu.

Poslije dvadesetak sekundi igre u drugom poluvremenu i centaršuta Avramovskog sa desne strane Dražen Bagarić je bio sam na četiri metra od gola Borca, ali je poslao loptu pored gola.

Poigravao se Ćetković na startu 52. minuta, ali dva fudbalera Sarajeva nisu uspjela da to iskoriste.

Novu grešku napravio je Ćetković u 57. minutu kada je ispustio loptu, do nje je došao Bagarić koji je dodao do Suljića, a ovaj je pogodio stativu poslije čega se lopta odbila u ruke golmana Borca.

Promašaje domaćih kaznio je Lukić u 59. minutu kada je dobio dubinsku loptu, koju je odlično primio, prevario je dva čuvara i ušao u šesnaesterac, a zatim sa desetak metara pogodio donji desni ugao nemoćnog Dizdarevića.

Vrlo brzo domaći su mogli do novog vođstva, Suljić je dodao do Kapića, ali je ovaj šutirao pravo u Ćetkovića.

Nedugo nakon ulaska u igru Hamta Čataković je u 63. minutu pokušao, ali je njegov udarac izblokitan i lopta je završila u korneru.

U 67. minutu Lukić je opet dobio dugu loptu i šutirao iskosa u bliži ugao, a golman Dizdarević je izbacio loptu u korner.

Poslije nekoliko izmjena u oba tima u posljednjih 15-ak minuta igre tempo igre je malo opao, domaći su nastavili sa inicijativom, a gosti su čekali šansu iz kontranapada.

Jedan takav u 82. minutu upropastio je Amar Begić koji nije dobro uposlio Milana Vušurovića.

Čataković je pokušao glavom nakon kornera u 84. minutu, ali je čuvar mreže Borca bio siguran.

U sudijskoj nadoknadi Mersudin Ahmetović je loše zahvatio loptu glavom, ali je ona išla prema mreži, međutim, na gol liniji je dobro intervenisao Ćorić.

Banjalučani će u sljedećem, 23. kolu biti domaćini, dočekaće desetoplasiranu ekipu, a to će da bude Leotar, Posušje ili Rudar Prijedor.