SALAH NE IDE U KATAR Senegal se plasirao na Mundijal

Fudbaleri Senegala osigurali su nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru pošto su bili bolji od Egipta nakon izvođenja jedanaesteraca u utakmici baraža.

Egipćani su prvi meč u Kairu dobili sa 1:0, pa im je i remi garantovao odlazak na Mundijal.

U regularnom dijelu igre Senegalci su bili bolji sa 1:0, a gol je postigao Bulej Dia u trećem minutu susreta. Nije bilo promjene rezultata ni nakon 120 minuta, pa se pristupilo izvođenju penala.

Baš kao i finalu Kupa afričkih nacija prije nekoliko sedmica, ponovo je Sadio Mane postigao odlučujući pogotak za svoju selekciju u petoj seriji.

Egipat je ostao na samo dva plasmana na Mundijal, nakon 1990. i 2018. godine.

Senegal će tako drugi put zaredom zaigrati na Svjetskom prvenstvu, a u Rusiji 2018. godine su ispali u grupnoj fazi takmičenja.