Šampionski ples Zrinjskog: Bilbija i društvo pokerom golova udaljalili Slobodu od opstanka

Fudbaleri Zrinjskog na dominantan način proslavljaju drugu zaredom titulu šampiona Premijer lige BiH.

Zrinjski

Nova mušterija Mostaraca koji su i ovaj meč igrali na stadionu Bare u Čitluku bila je ekipa Slobode iz Tuzle, koja grca u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Zrinjski je furiozno sa 4:1 pokazao zašto je novi-stari šampion i da igraju najljepši fudbal u BiH.

Sami susret su bolje otvorili gosti, te preko Saše Markovića poveli u 8. minutu meča. Ipak, Zrinjski nije dozvolio gostima ni da se ponadaju o eventualnim bodovima pošto, je do izjednačenja stigao u 14. minutu pogotkom Franka Sabljića.

Do preokreta se nije dugo čekalo, već u 28. minutu pogodio je Malekinušić za prednost domaćih na poluvremenu.

I u drugom dijelu susreta viđena je ista slika, domaćin je nastavio dominaciju na terenu koja je krunisana golom Bilbije u 57. minutu, a tačku na ovaj susret stavio je Kiš u finišu meča.

Zrinjski sa šampionskim slavljem nastavlja u Doboju u narednom kolu, kada će gostovati Slogi, dok Sloboda ima veoma težak raspored, pa će tako u narednom kolu dočekati ekipu Širokog Brijega.