SJAJAN MEČ Posušje nakon drame "slomilo" Željezničar za važna tri boda

Posušje je savladalo Željezničar sa 3:2 te tako povećalo svoje šanse u borbi za opstanak.

Hercegovački tim je i u prvom poluvremenu bio bolji ali nisu uspjevali da zatresu mrežu rivala zahvaljujući odličnim intervencijama Josipa Bendera koji je umalo bio tragičar u 13 minuti kada je ispravio svoju grešku.

Sjajno drugo poluvrijeme su zatim odigrali. Domaći su poveli u 57. minuti kada je nakon kornera Krišto pogodio mrežu Željezničara.

Gosti su ekspresno izjednačili. Kosorić je pogodio takođe nakon kornera u 59. minuti. Posupje zatim nije realizovalo penal. Ipak domaći su opet poveli u 71. Minuti preko rezerviste Serdarušića. Imali su zatim i stativu a kazna za promašaja je stigla u 83.minuti kada je Štilić donio drugo izjednačenje.

Međutim Posušje se brzo oporavilo i Serdarušić je opet bio strijelac za konačnih 3:2.