SLAVLJE TREBINJACA U BORIKU Rukometaši Leotara prvi su finalisti Kupa BiH

Rukometaši Leotara prvi su finalisti Kupa BiH, a oni su u polufinalu bili bolji od ekipe Konjuha.

Završnica Kupa igra se u banjalučkoj dvorani Borik, a Leotar je u prvom polufinalu slavio sa 30:27.

Trebinjci tako sada čekaju boljeg iz duela Borac – Gračanica.

Vidjeli smo vrlo izjednačen meč. Trebinjci su konstantno bili u prednosti, ali Konjuh do samog kraja meča nije dozvoljavao protivniku da se odlijepi.

Stvorio je Leotar dva gola prednosti na startu, koju je čuvao do poluvremena, a na pauzu se otišlo sa 15:13 za plavo-bijele.

Potpuno slično bilo je i drugo poluvrijeme. Leotar je čuvao prednost, Konjuh je pokušao da je nadoknadi, ali bezuspješno. Gledali smo dramatičnu završnicu, ali je na kraju Leotar sačuvao prednost i otišao u finale.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Vladimir Stanković sa osam golova, dok je na drugoj strani Nermin Smajić dao isto toliko.