SMS asistent u drami: Porto izbacio Lacio, Dinamo ispao uprkos pobjedi

Sergej Milinković-Savić je bio asistent Ćiru Imobileu za vodeći ghol Lacija, ali italijanski remijem protiv Porta 2:2 na svom stadionu nije uspio da se plasira u osminu finala Lige Evrope.

Rimljani su poveli u 19. minutu, ali su Mehdi Taremi u 31. iz penala i Mateus Uribe u 68. minutu preokrenuli rezultat, da bi Danilo kataldi u sudfijskoj nadoknadi izjednačio.

Uslijedila je drama u finišu meča, a Portugalski tim je na kraju zasluženo sa ukupnih 4:3 otišao među 16 najboljih.

SMS je odigrao svih 90 minuta, a na drugoj strani Marko Grujić je na teren ušao u 78. minutu.

Zagrebački Dinamo je golom Mislava Oršića iz penala u 65. minutu savladao Sevilju sa 1:0, međutim španski tim je zahvaljujući trijumfu od 3:1 na svom terenu prošao dalje.