Šok za Halanda i drugove: Škoti preokretom gurnuli Norvežane u provaliju (VIDEO)

Fudbaleri Škotske pobijedili su Norvešku rezultatom 2:1 u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Fudbaleri Škotske

Bila je Norveška, predvođena Erlingom Halandom, favorit u Oslu i došla je do prednost, upravo golom Sitijeve gol mašine sa bijele tačke, ali je onda uslijedio potpuni sunovrat Skandinavaca koji su pred kraj meča primili dva gola i ozbiljno ugrozili svoje prilike da se nađu na Evropskom prvenstvu.

Golove za nevjerovatan preokret Škotske postigli su Lindon Dajks u 87. minutu i Keni Meklin dva minuta kasnije.

Škotska prosto briljira u ovim kvalifikacijama i jako je blizu novom plasmanu na EP. Oni poslije tri odigrana kola imaju svih devet bodova, a pored Kipra, uspjeli su na svom terenu da pobijede i Španiju rezultatom 2:0, kada je Skot Mektominej postigao dva gola, navdi Sportal,

Na drugom mjestu grupe A sa tri boda iz dva meča nalazi se Španija, dok očajni Norvežani sa samo jednim bodom dijele tek treće mjesto sa Kiprom.

Bio bi veliki poraz za Erlinga Halanda i Martina Odegarda kada se njihova reprezentacija ni ovog puta ne bi plasirala na završni turnir koji se održava u Njemačkoj.