SRBIJI SE SVE OTVORILO Remi u Podgorici gura Orlove ka Evropskom prvenstvu nakon 24 godine

Reprezentacije Crne Gore i Mađarske remizirale su u Podgorici rezultatom 0:0, u meču trećegk kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj, a taj rezultat apsolutno odgovara Srbiji.

Stevan Jovetić

Utakmica na stadionu pod Goricom nosila je veliki značaj za oba tima, a nešto veći imperativ imali su Crnogorci koji jednostavno nisu smjeli da dopuste sebi novi poraz kod kuće, protiv direktog konkurenta u borbi za plasman na Evro.

Na kraju su obje ekipe morale da se zadovolje remijem kojem se ipak najviše obradovala Srbija, pošto će joj on omogućiti da se eventualnom pobjedom nad Bugarskom u Razgradu dodatno učvrsti na čelu grupe G i gotovo obezbijedi plasman na završnicu nakon 24 godine.

Crnogorci su ovim bodom zadržali realne šanse da se na kraju kvalifikacija nađu među prve dvije ekipe u grupi, a rezultat je po njih mogao biti povoljniji da su na otvaranju susreta iskoristili bar jednu od nekoliko vrlo povoljnih prilika.

Svakako najopasnija bila ona u sedmom minutu, kada je nakon centaršuta Marka Jankovića sa desnog boka Adam Nađ nespretno reagovao u svom šesnaestercu i umalo postigao autogol. Ipak, u ovoj situaciji je prečka bila njegov saveznik, piše Sportal.

Drugo poluvrijeme donijelo je znatno manje uzbuđenja i rovovsku borbu na terenu, gdje je reprezentacija Marka Rosija uštopovala domaćina. Sa druge strane Mađari se nisu previše zaletali ka golu Mijatovića, koji nije imao previše posla večeras.

Srbija je na ovaj način ostala prva sa šest bodova iz dva meča, Mađarska ima četiri, kao i Crna Gora, ali iz tri utakmice, dok Bugarska i litvanija imaju po jedan.