STOJKOVIĆ NA SAN SIRU Selektor Srbije gledao goleadu Milana

Fudbaleri Milana su pobijedili Udineze 4:2 u prvom kolu italijanske Serije A. (4:2)

Nije sve bilo tako sjajno na San Siru za ekipu Milana koja je na kraju uspjela da izađe na kraj sa borbenim Udinezeom. U ranoj fazi meča se mogla osjetiti zabrinutost na tribinama San Sira kada je Rodrigo Besao doveo Zebre u prednost nakon samo dva minuta igre. Odlično je skočio brazilski defanzivac nakon kornera koji je izveo Deulofeu.

Nije se dugo čekalo na izjednačujući pogodak Rosonera. U 11. minutu je sudija Marineli dosudio najstrožu kaznu, a precizan je po običaju bio Teo Ernandez.

Samo četiri minuta kasnije Rebić je postigao gol za vođstvo Milana i brzo preokrenuo raspoloženje. Kalabrija je centrirao u šesnaesterac, a hrvatski reprezentativac se našao sam na ivici peterca i lako matirao golmana.

Šok za Milan se desio u nadoknadi prvog poluvremena kada je Adam Masina lijepim udarcem glavom donio izjednačenje ekipi iz Udina. Na odmor se otišlo sa 2:2.

Minut igre je bio dovoljan Brahimu Diazu da ponovo donese svojoj ekipi prednost nakon nesporazuma u defanzivnoj liniji Udinezea, a sve nedoumice oko pobjednika je otklonio Rebić drugim golom u 68. minutu.

Meč je posmatrao i selektor Srbije Dragan Stojković.

Milan u narednom kolu gostuje Atalanti, dok će Udineze dočekati renoviranu ekipu Salernitane.