SVE ZBOG NEJMARA Navijači Al Hilala ponizili legendu kluba (VIDEO)

Navijači Al Hilala zbog Brazilca Nejmara ponizili su legendu kluba i lidera reprezentacije Saudijske Arabije  Salema Al Davsarija.

Nejmar

Al Hilal je u petak na svom terenu ubjedljivo savladao Al Rijad rezultatom 6:1, a prve minute u dresu aktuelnog šampiona Saudijske Arabije upisao je Nejmar, koji je prije nekoliko sedmica stigao u klub iz PSŽ za nevjerovatnu sumu novca.

Navijači su željno čekali njegov debi. Odigrao je pola sata i uspio da zabilježi asistenciju, ali se nije upisao u strijelce, a pristalice bogatog kluba za to krive svoju legendu – Al Davsarija.

Momak koji je sjajnom partijom bacio u sjenku skupocijena pojačanja svog kluba našao se na udaru navijača jer u 87. minutu nije dao Nejmaru da izvede penal.

Naime, pri rezultatu 4:0, dosuđen je jedanaesterac za Al Hilal i navijači su se nadali da će Nejmar dobiti priliku da upiše gol na svom debiju. Međutim, Al Davsari je odlučio da ga on izvede.

To se nije svidelo navijačima koji su zviždali legendi svog kluba dok je namještao loptu na bijelu tačku. Jasno se moglo vidjeti da je bio u potpunom šoku i da ga je ponašanje navijača pogodilo, ali je uspio da ostane pribran i zatrese mrežu za 5:0.

I sam Nejmar je shvatio da je ponašanje pristalica Al Hilala neprimjereno, pa je odmah prišao saigraču i pružio mu podršku.

Desetak minuta kasnije Al Davsari je još jednom zatresao mrežu i tako upisao het-trik na meču koji će nažalost pamtiti po velikom poniženju koje je doživio.

Ovaj 32-godišnji fudbaler ponikao je u Al Hilalu i godinama unazad bio je najbolji igrač i prva zvijezda tima, ali dolaskom svjetskih zvijezda navijači su to očito zaboravili. Ove sezone na šest utakmica postigao je šest golova, piše Kurir.