Duel bivših premijerligaša bez pobjednika: Tekstilcu zlata vrijedni bodovi u borbi za opstanak (FOTO)

Na današnjim mečevima 29. kola Prve lige Republike Srpske viđeno je dosta uzbuđenja.

Rudar Zvijezda 09

Najviše pažnje privukao je duel bivših premijerligaša u Prijedoru, gdje su se sastali Rudar i Zvijezda 09.

Meč je završen bez pobjednika, konačan rezultat bio je 1:1, a u strijelce su se upisali Da Silva za domaćine u 30. minutu, dok su gosti izjednačili i tako postavili konačan rezultat u 38. minutu preko Ristanovića.

U borbi za opstanak u prvoligaškom karavanu veliku pobjedu zabilježila je ekipa Tekstilca. Predvođeni novim šefom struke Zoranom Bujićem sigurno su savladali ovogodišnjeg finalistu Kupa Republike Srpske ekipu Laktaša sa 2:0. Strijelci su bili Đekić u 36. i Sosa i 72. minutu utakmice.

Ovom pobjedom Tekstilac se uključio u borbu za opstanak, pošto sada ima 26 bodova, isti koliko i Modriča na 16. mjestu.

Treći susret odigran je na Banjalučkom predgrađu gdje je Željezničar ugostio Podrinje iz Janje. Gost kome gori pod nogama i prvi je favorit za selidbu u niži rang pružio je blijedu partiju, pa je tako iz Banjaluke ispraćen sa 2 gola u mreži. Za Želja su pogađali Blanuša u 5. i Jević u 75. minutu.

Nema sumnje da nas očekuje zanimljiva trka za opstanak u Prvoj ligi RS, a na programu je preostalo još pet kola