Toronto drugi put siguran ove godine: Srpski trener predvodio svoj tim do pobjede nad Memfisom

Košarkaši Toronta, koje sa klupe predvodi srpski trener Darko Rajaković, savladali su ekipu Memfisa rezultatom 115:111.

Darko Rajaković

Utakmica između Toronta i Memfisa počela je prilično ujednačeno, igrom koš za koš u uvodnim minutima.

Ekipu Toronta su predvodili Siakam i Barns.

Na drugoj strani, sjajnim šutom Morenta i Bejna, Grizlisi su na tri minuta do kraja prve četvrtine uspjeli da dođu do osam poena prednosti.

Na startu drugog poluvremena, ekipa koju sa klupe predvodi trener Darko Rajaković dodatno je uvećala svoju prednost do najvećih plus 20.

U narednim minutima, u redovima Memfisa su se ponovo razigrali Morent i Bejn, koji su uspjeli da prepolove zaostatak svoje ekipe pri rezultatu 60:70.

Ipak, visokim procentom šuta sa linije za tri poena, Kvikli i Barns su ubrzo vratili Toronto na značajniju prednost.

Reptorsi su pred posljednju četvrtinu vodili rezultatom 93:76.

Toronto je tokom prva tri minuta poslednje dionice uspjevao da održi prednost.

Međutim, tada je uslijedila serija košarkaša Memfisa 10:0 pod vođstvom Džeksona Džuniora, kojom su Grizlisi još jednom prišli na jednocifreni zaostatak.

Košarkaši Toronta ponovo su imali osjetan pad koncentracije, koji je protivnik tokom cele utakmice iznova kažnjavao.

Ekipe su na kraju ušle u neizvesnu završnicu.

Toronto je na kraju ipak uspio da dođe do važne pobjede, mnogo teže nego što je mogao. Reptorsi su slavili rezultatom 115:111, piše Sportal.