TREBINJAC SE OKITIO DUPLOM KRUNOM Fudbaleri AEK-a osvojili Kup Grčke

Fudbaleri AEK-a osvojili su duplu krunu u prvenstvu Grčke, jer su osvojili i Kup poslije pobjede u finalu protiv PAOK-a sa 2:0.

Posljednja utakmica u ovoj sezoni se igrala u Volosu pred praznim tribinama, a glavni sudija je buo “čuveni” Feliks Brih.

Iako je PAOK mnogo bolje otvorio utakmicu, gol su postigli fudbaleri AEK-a, kada je u 26. minutu Mukudi pogodio gol Kotarskog.

Treba reći da su fudbaleri iz Atine od šestog minuta igrali sa igračem manje poslije prekršaja Lazarosa Rote nad Tajsonom.

U drugom dijelu igre fudbaleri PAOK-a su imali terensku inicijativu, ali nisu uspjeli da savladaju Cicana Stankovića koji je bio odličan na golu AEK-a.

Pitanje pobjednika Kupa je riješeno u 32. minutu, kada je poslije kontranapada Paulo Fernandes matirao hrvatskog golmana.

Za ekipu iz Atine Mijat Gaćinović je terenu proveo 86. minuta, dok je na drugoj strani Andrija Živković cijelu utakmicu proveo na terenu, dok je rezervni golman Živko Živković ostao na klupi, piše B92.

AEK-u je ovo 13. put da su osvojili Kup.