SRBIJA SE IZVUKLA Lazović u 6. minutu nadoknade spriječio poraz u Razgradu (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Srbije izborili su remi u šestoj minuti nadoknade protiv Bugarske - 1:1.

Andrija Živković

Junak blijedih Orlova u Razgradu je Darko Lazović koji je iz teške pozicije pronašao put do mreže Bugara koji su vodili od 46. minuta golom Kirila Despodova. Činilo se da će Bugari slaviti, ali je pritisak loše Srbije u samoj završnici ipak donio rezultat.

Poraz je već bio upisan, ali je rezervista Dragana Stojkovića prvencem u dresu sa nacionalnim grbom donio zlata vrijedan bod sa kojim Srbija ostaje na vrhu grupe G zajedno sa Mađarskom.

Nekadašnji selektor Srbije Mladen Krstajić rekao je u najavi meča da Orlovi imaju slabe tačke što se večeras i pokazalo. Momci Dragana Stojkovića odigrali su jedan od najslabijih mečeva otkako je on na klupi, jer sve do samog finiša nisu stvorili nijednu pravu šansu pred golom protivnika. U nadoknadi je Dejan Joveljić dva puta izblokiran, ali je Lazović uspio da poentira i donekle popravi utisak.

Ruku na srce, Orlovi su bili prilično oslabljeni neigranjem trojice najboljih napadača, ali to sigurno nije opravdanje za ovako blijedo izdanje koje ipak nije plaćeno toliko skupo.

Poslije četiri kola u grupi G Srbija iz tri meča ima sedam bodova, baš kao i Mađarska koja je pobijedila Litvaniju sa 2:0. Crna Gora ima četiri iz tri meča, a Bugarska dva iz četiri utakmice, dok je Litvanija na začelju sa jednim bodom.

58. minut – Piksi je riješio da ide na sve ili ništa, Saša Lukić je napustio igru, umjesto njega ušao je napadač Đorđe Jovanović. Srbija je za sada bez odgovora nakon što su Bugari poveli

46. minut Očajnu reakciju odbrane Srbije iskoristio je Kiril Despodov koji dovodi Bugarsku u vođstvo od 1:0.

Šokantan početak drugog poluvremena za Orlove

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme. Selektori su odlučili da u nastavku izvedu iste postave kao na početku meča

Drugo poluvrijeme

57. minut Orlovi su preuzeli inicijaticu nakon primljenog gola, ali ne uspijevaju da kreiraju šansu pred goolom domaćih. Stojković će morati nešto da mijenja

45+2. minuta Fudbaleri Srbije imali su više od igre tokom prvog poluvremena u Razgradu, ali je najbolju šansu propustila Bugarska. Orlovi nisu odigrali na nivou koji se od njih očekuje, a najraspoloženiji su bili Jostićć, Živković i Joveljić koji se probudio u finišu prvog poluvrmena, ali nije uspio da ozbiljnije zaprijeti golu domaćih

38. minut Dobro su kombinovali fudbaleri Srbije, Joveljić je sjajno odložio loptu za Lukiča, ovaj šutirao pored gola, ali i da je pogodio mrežu gol ne bi bio priznat jer je Joveljić prethodno bio u ofsajdu

32. minut Bugari su propustili oghronu šansu. Rusev je dobio loptu u prostor nakon neuspješne ofsajd zamke Srbije, ali je u situaciji jedan na jedan sa Vanjom Milimnković Savićem šutirao pored gola. Orlovi su imali mnogo sreće

24. minut Bolje su srpski fudbaleri otvorili meč, Živković je posebno raspoložen, ali još uvijek se čekaju konkretnije akcije i prave prilike pred golom Bugara

14. minut Za sada su krilni fudbaleri najagilniji na terenu, najviše žele da urade u polju, dok je Joveljić potpuno odsječen. Kostić je probao da sa lijeve strane iznenadi golmana Đulgerova, koji nije bio na liniji, ali je lopta otišla preko gola.

5. minut Srbija je imala šansu preko Milenković Savića poslije kornera Tadića, ali je lopta prohujala pored desne stative bugarskog gola

1. minut Počela je utakmica u Razgradu

Sastavi

Srbija: V. Milinković-Savić, Mileković, Gudelj, Pavlović, Živković, Lukić, Maksimović, Kostić, S. Milinković-Savić, Tadić, Joveljić.

Bugarska: Djulgerov, V. Popov, Antov, P. Hristov, Grujev, Petkov, N. Iliev, Krajev, Čočev, Rusev, Despodov.

Prije meča

Orlovi se nadaju nastavku dobre serije rezultata, a pošto su prije tri dana savladali i Jordan u prijateljskoj utakmici rezultatom 3:2. Selektor Dragan Stojković Piksi iznio je očekivanja pred ovaj duel.

– U dobrom smo raspoloženju došli u Razgrad, drago mi je što smo ovdje, na novom lijepom stadionu, lijepom gradu. Kadrovske probleme nemamo, svi igrači su na dispoziciji. Igraće ti za koje smatram da mogu da igraju – rekao je Piksi.

Selektor je istakao da u meč Orlovi ulaze sa najvećim poštovanjem prema protivniku.

– Nema potcjenjivanja nikakvog što se tiče Bugarske. Naprotiv, imam respekt prema toj ekipi, ona je vrlo mlada, željna da se dokazuje i mi moramo da budemo obazrivi. Sa punim respektom ćemo se ponašati. Bugarski tim ima nekoliko odličnih igrača, to su sve dobri momci – kazao je selektor Srbije i nastavio:

– Oni nisu dobro startovali u ovim kvalifikacijama, učiniće sve da dođu do bodova. Mi ćemo biti vrlo oprezni, fokusirani na nas, sutra ćemo biti sportski neprijatelji, ali poslije utakmice neće biti tako.

Upitan za to šta je prednost u igri reprezentacije Srbije selektor je rekao.

– Prije nego što su krenule kvalifikacije rekli smo da će svaka utakmica za nas biti finale. utakmica sa Bugarskom je finale broj tri, prva dva smo riješili u svoju korist. Želimo da nastavimo u tom ritmu, na terenu će se vidjeti šta su prednosti, a šta mane. Mi pokušavamo da naš stil bude taj koji je dominantan i koji će nam donijeti prednost – izjavio je Piksi.

Nije želio da zalazi u taktiku protivnika.

– Moj prvi zadatak je da reprezentaciju Srbije spremim najbolje što mogu i to je moj prioritet, kao nekoga ko brine o igri i rezultatima i koncentrisan sam na svoj dio posla. To šta drugi trener radi, ne ulazim u to, ali naravno da znam sa čime protivnik raspolaže, to je posao trenera. Igrače sam morao sa tim da upoznam, sinoć smo imali video analizu bugarskog tima – jasan je nekada sjajni fudbaler.

Selektor Bugarske, a nekadašnji selektor Orlova, Mladen Krstajić pokušao je da opusti svoje mlade igrače uz riječi da je ovo prilika da skrenu pažnju na sebe.

– Ova mlada ekipa, na ovakvim utakmicama, ne mogu da kažem da nemamo šta da izgubimo, imamo šta da izgubimo, jer hoćemo da pobijedimo, ali na ovim utakmicama za mlade i motivisane i perspektivne igrače, je idealno da na ovakvim utakmicama skrenu pažnju na sebe. Očekujem da ponove želju i energiju, koju su pokazali osim prvog poluvremena protiv Mađarske – rekao je Krstajić.

On je istakao i da nema pritiska, jer zna kako radi i da su ljudi iz Saveza zadovoljni njegovim učinkom, a istakao je i da zna gdje su problemi Srbije i da može da je ugrozi.

– Znam kako radimo i znam da su ljudi iz saveza zadovoljni kako radimo. Ako čovjek prilazi maksimalno odgovorno, čiste savjesti izlazim pred svakog. Ako sam ja nervozan, šta da očekujem od igrača, moj zadatak je da ih psihološki spremim i da im dam samopouzdanja za narednu utakmicu – istakao je Krstajić.