(KRAJ) ŠVAJCARSKA - KAMERUN 1:0 Švajcarcima tri boda na otvaranju grupe G, Embolo čovjek odluke (FOTO)

Reprezentacija Švajcarske je osvojila tri boda na otvaranju grupe G Svjetskog prvenstva.

Izabranici Murata Jakina su savladali Kamerun sa 1:0, a jedini strijelac bio je Embolo u 48. minutu.

Večeras od 20 časova u ovoj grupi igraju Srbija i Brazil.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Kraj: Švajcarska – Kamerun 1:0.

90+ – U petom minutu nadoknader Seferović je imao veliku priliku, ali je njegov udarac izblokiran.

90+ – Igraće se šest minuta sudijske nadoknade.

90’ – Finiš je susreta, reprezentativci Švajcarske se bliže osvajanju tri boda.

89’ – Džaka je pokušao iz daljine, Onana je zaustavio njegov udarac.

76’ – Pokušavaju Kamerunci da dođu do izjednačenja, ali bez uspjeha.

67’ – Umalo autogol, neko je izbio loptu ispred Embola, a ona je otišla za malo iznad prečke.

66’ – Prilike na obje strane. Zomer je zauistavo šut Angise, a na drugoj strani veliku priliku imao je Vargas poslije ubacivanja Vidmera, a Onana je izbacio loptu u korner.

57’ – Čupo-Moting je ušao u šesnaesterac, prevario svog čuvara, ali je čuvar mreže Švajcarske spriječio njegov pas u peterac i izbio loptu u korner.

50’ – Gužva pred golom Švajcarske, Zomer je dobro intervenisao.

48’ – Goollll! Švajcarska vodi, Embolo je strijelac. Nije se radovao napadač s obzirom da korijene vuče iz Kameruna.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. Da li će biti golova?

Poluvrijeme: Švajcarska – Kamerun 0:0.

45+ – Kamerunci su imali šansu da zaprijete poslije prekida, lopta je poslije ubacivanja došla pravo u ruke golmana Somera

45+ – Onana je bio najviši u skoku poslije kornera, ali je loše zahvatio loptu glavom i sa četiri metra je poslao pored gola.

41’ – Čupo-Moting je šutirao, Elvedi ga je dobro izblokirao.

40’ – Poslije kornera Elvedi je šutirao glavom, ali nije bio precizan. Bio je ovo prvi udarac švajcarskog tima.

35’ – Fai je centrirao sa desne strane za Toko Ekambija ispred kog je dobro intervenisao Vidmer.

33’ – Prva opasnost pred golom Kameruna

30’ – Hongla je šutirao iskosa sa desne strane, Zomer je kratko odobio loptu koju je Vidmer ispucao u korner. Nakon ubacivanja iz ugla nije bilo opasnosti.

26’ – Fai je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola.

25’ – Od velike prilike Čupo-Motinga nema većih uzbuđenja.

15’ – Sada je i Čupo-Moting bio u velikoj prilici, Akandži ga je malo omeo, a Zomer je zaustavio njegov pokušaj po zemlji.

10’ – Velika šansa za Kamerun poslije kontranapada, Toko Ekambi je natrčao na odbijenu loptu i sa 11 metara šutirao jako, ali preko gola.

6’ – Bez većih uzbuđenja u uvodu utakmice.

1’ – Počeo je prvi duel u grupi G.

Selektori Murat Jakin i Rigobert Song odabrali su početne sastave za duel.

Švajcarska: Zomer, Rodrigez, Elvedi, Akandži, Vidmer, Frojler, Džaka, Šaćiri, Sou, Vargas, Embolo.

Kamerun: Onana, Tolo, N'Kolo, Kasteleto, Fai, Gue, Angisa, Hongla, Toko Ekambi, Čupo-Moting, Mbeumo.

Ovu utakmicu sa pažnjom će da prate iz tabora “Orlova”