(VIDEO) BOGDAN I VASA POLOŽILI ORUŽJE Atlanta lagano pala u Njujorku, Šarlot bez šanse protiv Janisa i družine

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović, Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski nisu imali uspješno veče u NBA ligi, pošto su doživjeli poraze sa svojim timovima.

Atlanta je prilično lagano poražena u Njujorku od domaćeg Bruklina (97:124), dok je Šarlot na svom terenu izgubio od Milvokija (99:111).

Bogdanović je prilično loše ušao u meč, vezavši seriju promašaja, ali se u nastavku popravio i stigao do dvocifrenog broja poena. Meč je okončao sa 11 poena, uz tri skoka i tri asistencije za 33 minuta provedena na parketu. Bruklin je imao mnogo više raspoloženih igrača u svojim redovima, a najefikasiji je bio Kameron Džonson sa 29 postignutih poena. Zapažen je bio i Denis Šruder sa 23 poena i Majkl Bridžis sa 15. Kod Atlante je Dežonte Marej ubacio 28, a drugi najefikasniji igrač ekipe bio je Džejlen Džonson sa 14 poena.

Netsi su bili u prednosti tokom čitave utakmice, a Hoksi su svoju priliku prokockali na početku treće četvrtine. Gosti su u drugo poluvrijeme ušli sa šest poena zaostatka, ali su domaći ponovo dodali gas i dionicu okončali sa pozamašnih 19 poena prednosti (94:75). U posljednjem kvartalu se samo postavljalo pitanje sa kolikom razlikom će Bruklin ostvariti pobjedu u ovom meču, piše Mocart sport.

Sličan odnos snaga viđen je i u Šarlotu, gdje je Milvoki tokom praktično čitavog drugog poluvremena imao dvocifrenu prednost i na kraju meč okončao sa 12 poena prednosti (111:99).

Micić nije imao svoje šutersko veče, s obzirom na to da je ubacio dva poena iz pet pokušaja iz igre, za 16. minuta provedenih na terenu. Ipak, nekadašnji igrač Efesa i Crvene zvezde upisao je sedam asistencija. Aleksej Pokuševski nije ulazio u igru odlukom trenera.

Zvezda večeri je prema očakivanja bio Janis Adetokunbo, koji je ostvario dabl-dabl učinak (24 poena, 10 skokova) za 34 minuta na parketu, a imao je i pet asistencija. Janis je iz igre gađao 10/15, a za tri 2/2.

Ogromna podrška grčkom asu bili su Bizli i Lilard, koji su ubacilo 19, odnosno 17 poena, dok je kod Šarlota najefikasniji bio Brendon Miler sa 21 poenom, navodi Mocart sport.