(VIDEO) Borac nastavio sa sjajnim partijama: Vuković se poigravao sa odbranom Zvijezde 09 za miran odlazak na reprezentativnu pauzu

Fudbaleri Borca stigli su do 18. pobjede u Premijer ligi BiH, pošto su na Gradskom stadionu u Banjaluci bili bolji od fenjeraša, Zvijezde 09, sa 3:1.

Fudbaleri fudbalskog kluba Borac u zagrljaju

Strijelici za crveno-plave su bili Zoran Kvržić, David Vuković i Vasilije Terzić, dok je poraz Zvijezde u finišu meča ublažio Vadze.

Od samog početka meča vidjelo se da je Vuković i te kako raspoložen za igru večeras, a kao nagrada izborio je jedanaesterac u 38. minutu meča, kada ga je srušio Mulalić. Siguran sa bijele tačke bio je Kvržić, a sa 1:0 se otišlo i na odmor.

Drugo poluvrijeme donijelo je i povećanje prednosti Banjalučana. Nakon što je izborio mladi David Vuković upisao se i u strijelce u 51. minutu. Još jednom je “zalomio” u sredinu i majstorski poslao loptu u bliži ugao gola Jelovca.

Zvijezda 09 se uspjela vratiti u meč praktično iz prve prilike na meču. Vadze je iskoristio priliku i poslao loptu iza leđa Miloševića, a na semaforu je stajao 79. minut.

Pitanje pobjednika riješio je Vasilije Terzić u 89. minutu preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Borac se ovom pobjedom vratio na plus 12 u odnosu na Zrinjski, te sa 58 bodova drži lidersku poziciju. Sa druge strane Zvijezdi slijedi borba za opstanak pošto su posljednji sa 17 bodova, 6 manje od mjesta koje trenutno donosi opstanak.