(VIDEO) MEDVEDEV PREŽIVIO MARATON Rus nakon 5 setova slomio Hurkača i plasirao se u polufinale

Danil Medvedev i Hubert Hurkač odigrali su maratonski meč u četvrtfinalu Australijan opena - oko četiri sata proveli su na terenu, a Rus je slavio sa 3-2, odnosno 7:6, 2:6, 6:3, 5:7, 6:4.

Deveti nosilac bio je veliki izazov za Rusa, koji iza sebe ima turbulentan turnir. Igrao je Medvedev jedan noćni maraton protiv Rusuvuorija do ranih jutarnjih sati, imao je uspone i padove, ali je došao do završnice turnira i mjesta koje mu pripada.

Hurkač je već u prvom gemu ispustio servis, Medvedev je to potvrdio za 2:0, ali je Poljak izjednačio na 3:3, što je duel uvelo u taj-brejk. Medvedev je tu pokazao jače nerve, ali je izgubio drugi set, i to baš brejkom u prvom gemu, zatim i sedmom.

Treći set donio je dosta napetih momenata, Medvedev je poveo sa 3:0 iako je u dva gema morao da osujeti čak pet brejk šansi.

Poveo je sa 2-1 u setovima, pa propustio idealnu priliku da sve završi ranije. Imao je prednost brejka i vodio sa 4:2, samo dva gema dijelila su ga od pobjede, ali je izgubio servis i meč je uveden u peti set.

U petom setu, ključan je bio sedmi gem, tu je Medvedev prvu brejk šansu iskoristio, a onda je odbio napad Hurkača, koji je mogao da mu oduzme servis odmah. Poveo je Danil sa 5:3, prepustio je naredni gem Hubertu bez poena, skupio je snagu za odlučujući servis i nije pogriješio – druga meč lopta bila je njegova.

Drugo četvrtfinale igraju Aleksandar Zverev i Karlos Alkaras, početak se očekuje oko 10.45. Tu će biti i formiran drugi polufinalni par. Prvi čine Novak Đoković i Janik Siner.