(VIDEO) Partija kakva do sada nije viđena: Uz srušen rekord do MVP priznanja Evrolige

Američki košarkaš iz Baskonije Kodi Miler- Mekintajer imenovan je za najkorisnijeg igrača (MVP) 26. kola Evrolige, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.

Kod Miler Mekintajer

Amerikanac sa bugarskim pasošem je u pobjedi nad Asvelom (84:70) ostvario rekordnih 20 asistencija, a uz to je imao i po 11 poena i skokova. Zahvaljujući svemu tome skupio je indeks korisnosti 42.

Miler-Mekintajeru (29) je ovo debitantska sezona u Evroligi, a protiv Asvela je ostvario već četvrti tripl-dabl u najjačoj košarkaškoj ligi Evrope.

Da nas čeka istorija Mekintajer je najavio već u prvom kvartalu, koji je završio sa sedam asistencija i pet skokova. Do poluvremena je stigao do već 12 uspješnih proigravanja, čime je oborio rekord ovog takmičenja kada je riječ poluvremenu jedne utakmice.

Poslije 20 minuta je imao svega dva poena, pa se činilo da tripl-dabla neće biti, ali je malo po malo popravljao učinak, a do rekorda Evrolige je stigao dva minuta prije kraja meča, kada je dodao loptu Čimi Monekeu, koji je stigao do dva poena tom prilikom.

U tom trenutku mu je nedostajalo tri poena da stigne do tripl-dabla, ali je ekipa do kraja odigrala za njega, pa je Mekintajer sa četiri vezana poena došao do istorijskog uspjeha.