(VIDEO) Prilika ponovo na kašičicu: Solidna partija Micića u porazu Oklahome od Klipersa

Srpski plejmejker Vasilije Micić odlično je iskoristio minutažu u duelu protiv Los Anđeles Klipersa, koju je na kraju njegova Oklahoma izgubila rezultatom 128:117.

Ruku na srce, plejmejker reprezentacije Srbije nije dobio kvalitetnu minutažu ni na ovom susretu, pošto je na parketu proveo svega 11 minuta, gdje je imao perfektan učinak u šutu za dva poena (3/3), kao i sa linije slobodnih bacanja (1/1). Jedini promašaj na meču imao je van linije 7.25. Uz to, dodao je i jedan skok i dvije asistencije.

Ipak, njegovi Oklahoma Siti Tanderi su prilično rutinski poraženi na gostovanju Los Anđeles Klipersima, koji su odigrali izdanje koje se može etiketirati kao jedno od najboljih u tekućoj sezoni.

Nakon prvog poluvremena, u kom je domaći sastav imao prednost na svom kontu, ispostaviće se da je ključnu razlika sastav iz “grada anđela” napravio u trećoj dionici, kada je došao do dvocifrenog plusa koji je održavan do kraja susreta.

Najefikasniji u redovima pobedničkog sastava bio je Pol Džordž, koji je odigrao fenomenalan meč, ubacivši 38 poena, kojima je pridodao sedam skokova i pet asistencija. Pored njega, sa po 16 poena su se istakli Kavaj Lenard i Džejms Harden, na 14 se zaustavio Mejson Plamli, dok je 11 poena ubacio Rasel Vestbruk.

Što se Oklahome tiče, Džejlen Vilijams je sa 25 poena bio apsolutni predvodnik Tandera na ovom meču. Pored njega, po 19 poena su ubacili Luguenz Dort i Šej Gildžus Aleksander, dok je dvocifren pored njih bio još Ajzea Džo, koji je meč završio sa 15 poena.