VLAHOVIĆ BEZ MUNICIJE Alegri kritikovao srpskog napadača

Torinski derbi u 26. kolu Serije okončan je bez pobjednika. Juventus i Torino su morali da se zadovolje remijem (1:1).

“Stara dama” je ispustila nove bodove u borbi za plasman u Ligu šampiona i četvrto mjesto koje tamo vodi. I jedni i drugi su priredili sjajan “Derbi dela Mole”, a prvi je do prednosti došao Juventus.

Igrao se 13. minut kada je Matijas de Liht sjajno skočio poslije kornera i savladao Vanju Milinković-Savića. U tim momentima je djelovalo da sve ide na ruku Juventusa, međutim, “stara dama” nije uspjela da dođe do novog gola.

U drugom poluvremenu, drugačija slika. Torino je zaigrao ofanzivnije i tom se isplatilo. U 62. minutu je Josip Brekalo idealno centrirao i pronašao Andreu Belotija, koji je šutirao u padu i pogodio, a svemu je kumovala i loša defanzivna reakcija Aleksa Sandra. U nastavku je Juventus pokušao da se vrati, ali nije imao pravo oružje za “bikove”.

Što se Dušana Vlahovića tiče, srpski napadač na meču nije bio na svom nivou. Pokazivao je želju, ali kada su konkretne stvari u pitanju, nije mnogo toga uspio da učini. Njega je odlično čuvao štoper gostiju Bremer, pa je zamijenjen u 74. minutu Mojzeom Kenom.

– Imao je problema zato što je veoma dobar igrač, ima još dosta da uči. Kao i što drugi imaju da uče. Morao je da vuče Bremera po terenu i da mu ne dopusti da bude glavni. Njihov štoper je veoma jak na lopti u duelima, a mnogo slabiji kada mijenja poziciju zbog napadača, kaže Alegri.

Osvrnuo se i na fizičku pripremljenost srpskog napadača.

-Hajde da ne zaboravimo da dolazi iz tima koji je imao vrlo dobru sezonu, ali je igrao meč nedjeljno. Morate da napredujete, morate da se prilagodite tome inače fizički nećete moći da igrate na svaka tri dana.- rekao je italijanski stručnjak.

Sa druge strane Saša Lukić je odradio odličan posao za “bikove” i bio jedan od zapaženijih, a solidan je bio i Vanja Milinković-Savić na golu.

Juventus je nakon ovog četvrti na tabeli sa 47 bodova, tri više od Atalante koja je na petom mjestu, ali i dva meča.