Zvezda sigurna protiv Spartaka: Gobeljić dvostruki strijelac, pogodio i Kangva (VIDEO)

Crvena zvezda je ostvarila sigurnu pobjedu protiv Spartaka u 14. kolu Superlige Srbije.

Beograđani su kao domaćini savladali Subotičane sa 3:0, te su se tako opet izdvojili na vrhu tabele, a imaju tri boda više od TSC i Čukaričkog.

Poslije prodora Aleksandra Kataija u 19. minutu lopta je došla do Marka Gobeljića, ovaj je šutirao lijevom nogom sa vrha šesnaesterca, lopta je pogodila jednog igrača gostiju i prevarila golmana Filipa Manojlovića.

Slična situacija desila se i u 37. minutu, lopta je opet došla do Gobeljića koji je ovog puta šutirao desnom nogom i opet je uz pomoć jednog protivničkog saigrača zatresao mrežu.

Četiri minuta kasnije poslije kornera lopta je stigla do Kingsa Kangve, a ovaj ju je iz blizine zakucao pod prečku, a ispostavilo se da je to bio konačan rezultat susreta.

Gosti su u samom finišu meča ostali sa igračem manje jer je zbog preoštrog starta crveni karton dobio mladi.

Ranije danas ekipa Čukaričkog je savladala Javor sa 3:0, a od 19 časova i 30 minuta Voždovac će da ugosti ekipu Partizana.

Plasman: Crvena zvezda 32, TSC 29, Čukarički 29, Novi Pazar 25, Partizan 24, Voždovac 23, Vojvodina 22, Kolubara 19, Radnički 1923 (Kragujevac) 15, Napredak 14, Radnički (Niš) 13, Mladost 12, Javor 12, Spartak 10, Mladost GAT 9, Radnik 5 bodova.