"Alkaras je izgubio osmijeh, pod tenzijom je od Vimbldona" Vilander o neuspjehu mladog Španca na turneju u Aziji i trci za prvo mjesto na ATP listi (FOTO)

Mats Vilander, nekadašnji teniser, a sada komentator na Eurosportu, smatra da Karlos Alkaras mora da pronađe način da opet bude opušteniji na terenu.

Drugi teniser svijeta nije dobro odigrao na turnirima u Kini i propustio je priliku da se bodovno približi Novaku Đokoviću na ATP listi.

Karlos Alkaras je na turniru u Pekingu ispao u polufinalu, dok je na mastersu u Šangaju zaustavljen u 4. kolu. Zaradio je ukupno 270 poena, što nije onoliko koliko je očekivao. Sigurno je da je na ove turnire otišao da ih osvoji, ali i da osvoje bodove kako bi se dodatno približio Novaku Đokoviću na ATP listi.

Podsjetimo, glavni cilj mladog Španca je da godinu završi na prvom mjestu ATP liste.

Kako nije uspio u svojim zamislima na turneji po Aziji, mnogi bivši teniseri koji sada rade kao komentatori i treneri, dali su svoj sud o maloj rezultatskoj krizi u kojoj se Alkaras nalazi.

Šestostruki grend slem šampion Mats Vilander, a sada komentator Eurosporta, smatra da Karlos Alkaras mora da pronađe način da opet bude opušteniji na terenu.

– Najvažnija stvar koju on donosi na teren jeste osmijeh. Kada je pritisak tu, on se uvijek zabavlja, i to se vidi po tom osmijehu. To je novina. Čak ni veliki Rodžer Federer to nije radio, Nadal sigurno nije, Đoković s vremena na vreme, ali ne na isti način – istakao je Vilander.

Na istu temu Šveđanin je dodao:

– Alkaras mora ponovo da počne da se zabavlja na terenu. Na terenu izgleda da je pod mnogo većom tenzijom od Vimbldona.

Novak Đoković i Karlos Alkaras1

Na novoj ATP listi, Đoković ima 11.045 bodova, što je 2.195 bodova više od Alkarasa. Međutim, Novak brani mnogo više bodova do kraja – prošle sezone je igrao finale Pariza i osvojio Torino bez poraza, što znači da brani čak 2.100 bodova, a Španac svega 360.

Prvi sljedeći turnir Novak igra u pariskoj dvorani Bersi koji počinje 30. oktobra. Za razliku od Đokovića, Španac će igrati i prije Pariza – na turniru iz serije 500 u Bazelu.

– Ostalo je još nekoliko turnira, daću sve od sebe kako bih uspio da ih osvojim. To moram da uradim ako želim da imam šansu da završim godinu kao broj jedan. Ne znam, ali tačno je da sam zasad propustio mnoge šanse da to uradim – kazao je Alkaras.