Ostalo

Bilećanka ostala bez trofeja koji joj jedino fali u karijeri: Selektor Srbije nadigrao svoje igračice u finalu Lige šampiona (VIDEO)

Vakifbank je ponovo prvak Evrope.

Tijana Bošković

Ekipa novog selektora srpske reprezentacije Đovanija Gvidetija je u velikom finalu Lige šampiona savladala Ezačibaši, za koji igraju Tijana Bošković i Maja Ognjenović, sa 3:1 (27:25, 25:17, 23:25, 25:17).

Vakifbank je osvojio šestu titulu u najjačem evropskom takmičenju, drugu uzastopnu. Ezačibaši će morati još da čeka na trofej koji je posljednji put osvojio 2015. godine, navodi Sportal.

Srpske odbojkašice Maja Ognjenović i Tijana Bošković ostale su bez evropske krune, koja objema fali u trofejnim karijerama.

Velika borba vodila se tokom prvog seta, pratile su se u korak ekipe, uz minimalnu prednost Ezačibašija do sredine perioda. Jurio je Vakifbank tu prednost protivnika do same završnice, u kojoj je došao do preokreta (22:20). Nije odustajala ekipa Ferhata Akbaša, pa je uz nevjerovatan poen iz odbrane stigla ponovo do izjednačenja (22:22). Po jednu set loptu propustile su obje ekipe, prije nego što je Čiaka Ogbogu sjajnim blokom, a onda reakcijom poslije servisa donijela svom timu prednost u setovima.

Znatno bolji u bloku je bio Vakifbank od svog rivala u ovom periodu – imao je sedam poena iz ovog segmenta igre, naspram samo dva poena protivnika.

Pokušavao je Ezačibaši da se vrati u nastavku, ali nije mogao bez Tijane Bošković – srpska odbojkašica je prema zvaničnoj statistici osvojila samo jedan poen u ovom setu. Vakifbank je vrlo rano uspostavio kontrolu, a onda samo dodatno povećavao prednost preko raspoložene Paole Egonu i Gabi. Odlično su i servirale izabranice Đovanija Gvidetija, pa nisu dozvoljavale rivalu lak prvi napad.

Nije Ezačibaši želio da napusti finalni meč poslije samo tri odigrana seta, pa je zaigrao bolje u nastavku. Razigrala je Maja Ognjenović svoje srednjake, spremna je bila Laura Hejrman, pa je tim Ferhata Akbaša uspio da održava prednost kroz treći set. Kada se sve lomilo u završnici, Tijana Bošković je osvojila poen na nesvakidašnji način – samo je čekićem prebacila tešku loptu i potpuno zbunila protivnice. Uspio je Ezačibaši potom da osvoji set i smanji zaostatak.

Ujednačena borba vodila se do rezultata 12:12 u narednom periodu, a onda je Vakifbank napravio veliku seriju i odvojio se na 18:12. Lako su Paola Egonu i drugarice održale tu prednost i došle do novog trofeja.