Da li je kraj za Krstajića: Bugarima malo i igrač više protiv Litvanaca, Srbija nema čega da se plaši

Fudbalske reprezentacije Litvanije i Bugarske remizirale su u Kaunasu rezultatom 1:1, u utakmici trćeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Mladen Krstajić

Tako su obje selekcije došle do prvog boda u ovom kvalifikacionom ciklusu za kontinentalni šampionat, a na kraju zadovoljniji bodom mogu biti domaćini koji su više od 70 minuta na terenu bili sa igračem manje.

Ipak, selekciji Mladena Krstajića ni to nije bilo dovoljno, pa je veliko pitanje da li će nekadašnji selektor Srbije na klupi dočekati okršaj sa Orlovima koji je zakazan za utorak u Razgradu.

Ušla je baltička selekcija dobro u utakmicu i povela već nakon 15. minuta igre golom Girdvainisa nakon kornera, ali je isključenje Lasickasa svega dva minuta kasnije odredilo dalji tok utakmice i dalo veliku prednost Bugarima.

Brojčanu nadmoć na terenu uspjeli su da iskoriste već u 27. minutu, kada je nakon uigrane akcije iz kornera rezultat poravnao Marin Petkov.

Imali su Bugari još dosta šansi, ali nisu uspjeli da stignu do prve pobjede.