Tenis

DOKAZAO KVALITET Alkaraz ušao u prvo finale Mastersa

Karlos Alkaraz, mladi španski teniser, pobijedio je Hurberta Hurkača u polufinalu turnira u Majamiju i tako došao do prvog finala mastersa u karijeri.

Do finala, Španac je stigao trijumfom u dva seta, poslije dva osvojena taj-brejka 7:6(7:5), 7:6(7:2).

Alkaraz, koji je u četvrtfinalu eliminisao Miomira Kecmanovića, u finalu će se sastati sa Norvežaninom Kasperom Rudom koji je plasmanom u finale (nedjelja, 19 sati), pobjedom protiv Argentinca Fransiska Čerundola, takođe ostvario rezultat karijere.

U prvom setu viđena je velika borba, ali nije bilo brejkova, pa se ušlo u taj-brejk. Hurkač je uspio da povede sa 5:3, ali je Španac kao u duelu protiv srpskog tenisera vezao četiri osvojena poena i poveo sa 1:0.

U drugom setu, viđena je slična slika. Brejka nije bilo, pa je taj-brejk morao da riješi kome će pripasti taj dio. Alkaraz je bio sigurniji i poslije mini-brejkova došao je do vođstva od 5:2, te razlike koja je bila nedostižna za Hurkača.

Španac je plasmanom u finale Alkazar je postao drugi najmlađi teniser u istoriji koji se bori za trofej u Majamiju jer je 29 dana stariji od Rafaela Nadala koji je 2005. godine zaustavljen u meču za trofej, pa mu je ovo i prilika da postane prvi Španac koji je osvojio turnir u Majamiju. Ukoliko slavi u finalu, Alkaraz će od ponedjeljka biti 11 na sveta, dok će u slučaju poraza zauzeti 12. mjesto na ATP listi.