DUPLA KRUNA Pešić sa 2 gola donio Crvenoj zvezdi preokret i novi trofej (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički nakon velikog preokreta u finalu Kupa Srbije i tako se okitili duplom krunom ove sezone.

Crveno-bijeli su treću godinu u nizu osvojili oba takmičenja na domaćoj sceni, a ovaj put su se dobro namučili da bi pobijedili s 2:1.

Odličnu fudbalsku predstavu obje ekipe smo vidjeli na stadionu Rajko Mitić. Ipak, samo jedan tim je mogao do trofeja, a to je na kraju bila Zvezda koja je slavila nakon preokreta.

Nakon prvih 45 minuta Čukarički je imao prednost od 1:0, a do vođstva je došao evrogolom Marka Docića. On je pogodak postigao direktno iz kornera i sigurno je da će se dugo prikazivati u brojnim sportskim emisijama u regionu. Tokom prvih 45. minuta bilo je dosta prilika na obje strane. Defanzivci oba tima su u nekoliko navrata izbacivali lopte sa gol linija i pravo je čudo da smo vidjeli samo jedan pogodak.

Ipak u nastavku meča Zvezda je nastavila u sjajnom ritmu koji ih je krasio u posljednjih 15-ak minuta prvog poluvremena i rezultat nije izostao. Golove je postigao Aleksandar Pešić u 61. i 76. minutu.

Ovo je bio četvrti meč ova dva rivala ove sezone i četvrta pobjeda Zvezde. Crveno-bijelima je ovo 27. trofej u Kupu računajući i one osvojene u bivšoj Jugoslaviji, dok je Čukarički samo jednom dizao pehar i to 2015. i moraće da sačeka neku novu priliku za trofej.

TOK MEČA

Crvena zvezda – Čukarički

Kraj utakmice u Beogradu Zvezda je slavila s 2:1.

81. minut: Sjajna prilika za Čukarički, stativa je spasila Borjana.

76. minut: GOOOOOOL Pešić postiže drugi pogodak na meču i tako donosi preokret svom timu.

61. minut: GOOOOL Pešić postiže gol za Zvezdu, rezultat je 1:1.

56. minut Odlična igra obje ekipe, ali opasnijih prilika u drugom poluvremenu nema.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme meča u Beogradu.

45. minut: kakva prilika za Zvezdu preko Bukarija i Ivanića, ali ostaje 1:0 za Čukarički

43. minut: Nova prilikaza Zvezdu, ali gola nema.

41. minut Dragović prijeti, a Jovanović spriječava čist gol Zvezde

32. minut: Još jedna sjajna prilika za Čukarički, odbranio je Borjan pokušaj Tošića, a dobro je intervenisao i Dragović koji je spasao siguran gol protivnika.

29. minut: Nakon kornera Eraković je zaprijetio golu Čukaričkog, ali ostaje 0:1.

21. minut: GOOOOOL Čukarički vodi s 1:0 Docić postiže gol direktno iz kornera

20, minut: Sjajna prilika za Čukarički, prvo je Borjan spasio svoju mrežu, a zatim su igrači Čukaričkog pogodili stativu

15. minut: Crvena zvezda napada, ali ozbiljnije prilike pred golom Čukaričkog nema.

3. minut: Katai sjajno izvodi slobodan udarac, ali golman Čukaričkog brani.

1. minut: počela je utakmica u Beogradu

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan – Vigo, Eraković, Dragović, Azarov – Mijailović, Kanga – Bukari, Katai, Ivanić – Pešić.

Čukarički: Belić – Rogan, Drezgić, Kovačević, Tošić, Stevanović – Ivanović, Miladinović, Docić, Adžić – Badamosi.