BORJAN JUNAK Zvezda se penala izbjegla senzaciju u Kruševcu

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su poslije boljeg izvođenja penala savladali Napredak u Kruševcu.

Milan Borjan na golu Zvezde

Poslije 90 minuta na semaforu je bilo 0:0, a kao što je poznato, prema pravilima u najmasovnijem takmičenju odmah se pristupilo izvođenju penala. Junak je Milan Borjan koji je odbranio dva penala domaćima Dejanu Kerkezu i Nikoli Đekoviću, te po ko zna koji put spasao svoj tim. Zvezda je na kraju slavila sa 4:2, a gol za pobjedu dao je Osman Bukari.

Beograđani su bili dosta bolji rival, ali nisu uspjeli da pronađu put do mreže. Najbolju šansu u prvom dijelu propustio je Aleksandar Katati koji je pogodio stativu, a isto je učinio i Mirko Ivanić u finišu meča.

U skladu sa tragedijom koja se danas desila u Beogradu, atmosfera je prilično neobična, a najvatreniji navijači Beograđana nisu bili na meču, jer kako su naveli, u ovom danu nikom nije do pjesme i navijanja.

Transparent u Kruševcu

– Neka je vječna slava stradalima u školi Ribnikar – piše na transparentu koji su razvili na sablasno praznim tribinama.

Fudbaleri oba tima nosili su crni flor na rukavu, a održan je i minut ćutanja pred početak meča.