ENGLEZI SIGURNI Trijumfi Sitija i Liverpula

Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula upisali su pobjede u prvim četvrtfinalnim utakmicama Lige šampiona.

“Građani” su na svom stadionu sa minimalnim rezultatom savladali Atletiko Madrid.

“Jorgandžije” su igrale defanzivno tokom čitavom meča, a mrežu Jana Oblaka uspio je da zatrese Kevin De Brujne u 70. minutu susreta, nakon odlične asistencija Fila Fodena.

“Redsi” su bili bolji od portugalske Benfike na gostovanju u Lisabonu sa 1:3. Vođstvo ekipi Jirgena Klopa donio je u 17. minutu Ibrahima Konate, koji je bio najviši u skoku nakon kornera Robertsona.

Na 2:0 povisio je Sadio Mane na asistenciju Luis Diaza u 34. minutu. Portugalce je u igru vratio Darvin Nunjez na početku drugog poluvremena, nakon katastrofalne greške Konatea. Konačan rezultat postavlja Luis Diaz u finišu susreta.

Sutra su na rasporedu utakmice između Viljareala i Bajerna, kao i Čelsija i Real Madrida.