SITI I LIVERPUL IDU DALJE Drama u Madridu bez golova, na drugom meču pune mreže

Liverpul i Mančester Siti plasirali su se večeras u polufinale Lige šampiona.

Atletiko Madrid nije uspio da nadoknadi manjak od 1:0 proti Mančester sitija, ma je tim iz Engleske poslije remija u Madridu uspio da se plasira u polfinale gdje će igrati protiv Real Madrida.

Bila je ovo utakmica sa mnogo nervoze, posebno u završnici meča, ali tim iz Španije nije usio da kruniše inicijativu i velike prilike koje je imao tokom meča pa su se izabranici Dijega Simeonea morali oprostiti od Lige šampiona.

Sjajnu priliku je imao Korea u 11. minutu sudijske nadoknade ali na kraju nije bilo ništa od pogodka.

Liverpul je u reviji golova odigrao nerješeno sa Benfikom 3:3, ali je zahvaljujući pobjedi od 3:1 u prvom meču izborio plasman u narednu rundu.

Liverpul stiže do vođstva u 21. minutu. Konate je još jednom bio na pravom mjestu poslije centaršuta Cimikasa poslije kornera.

PETER POWELL/EPA

izjednačila je Benfika u 32. minutu preko Ramosa. SIako se činillo da je napadač Benfike bio u ofsajdu, VAR je rekao svoje i potvrdio gol za veliko slavlje Portugalaca.

U 53. minutu Liverpul ponovo vodi. Žota je poslao loptu na petarac sa leve strane, a tamo je spremno to dočekao Firmino i zatresao mrežu za veliko slavlje. Gotovo sve je bilo rješeno u 65. minutu. Drugi gol sjajnog Brazilca, a ovoga puta je asistent bio Cimikas, koji je tako upisao i drugu asisteniciju na meču, iz slobodnog udarca. Ostao je sam ispred Vlahodimosa, a onda nije imao mnogo problema da ga i savlada.

Do kraja su pogađali za Benfiku Jaremčuk i Nunjez ali samo za častan oproštaj od Lige šampiona.

Plasman u polufinale sinoć su obezbijedili Real Madrid i Viljareal.