(FOTO) Zvezda se i bez plejmejkera "šeta" ABA ligom: Cibona lak plijen, crveno-bijeli upisali jubilarnu 20. pobjedu

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su sa dominacijom u ABA ligi pošto su bez većih muka kao gosti savladali ekipu Cibone sa 82:59 (21:14, 21:16, 20:20 i 20:9)

Iako su igrali bez sva tri plejmejkera (Teodosić, Jago Dos Santos, Topić), koji su odsutni zbog povreda, nakon meča pauze na parket se vratio Nemanja Nedović i zajedno sa Smartom predvodio crveno-bijele do ubjedljivog trijumfa.

Domaćini su parirali samo u prvoj dionici, a kada su izabranici Janisa Sferopulosa zaigrali kvalitetnije u odbrani prednost gostiju iz Beograda je samo rasla. Dozvolili su Cibosima samo 30 poena za poluvrijeme i sa viškom od 12 poena ušli u drugi dio meča.

Početak treće dionice nastavili su crveno-bijeli u istom ritmu, došli do 20 poena viška, a onda je krenuo blagi pad u njihovoj igri, te je Cibona vratila “početni minus” od 12 razlike pred posljednjih deset minuta igre.

Posljednja četvrtina protekla je u znaku Nemanje Nedovića koji je sam svojih 7 vezanih poena odbio nalet Cibone i donio novi trijumf svojoj ekipi.

U redovima pobjednika istakao se Nemanja Nedović sa 16, dok je Smart dodao 15. Sa druge strane jedini raspoložen je bio Aranitović sa 16, a Bundović je meč završio sa 11

Crvena zvezda je ovom pobjedom stigla do jubilarne 20. pobjede u ABA ligi ove sezone, dok je Cibona upisala 15, poraz