HAOS Navijači Breše palili automobile igrača, tukli se sa policijom na terenu (FOTO, VIDEO)

Čuvena Breša, čiju su slavu prenosili fudbaleri poput Roberta Bađa, Andrea Pirla, Luke Tonija i Pepa Gvardiole, udarila je u patos i ispala u treći rang italijanskog fudbala - Seriju C.

Breša

U baražu za opstanak izgubila je od Kozence ukupnim rezultatom 2:1, nakon što je u revanšu u Breši primila gol u petom minutu sudijske nadoknade i završila u rangu u kojem nije bila 38 godina.

Breša je imala produžetke jer je vodila golom Dimitrija Bisolija u 74. minutu, ali ih je šokirao Andrea Meroni. I time izazvao haos na stadionu Mario Rigamonti u režiji tifoza domaćina.

Ratna zona u Breši

Ogorčenje zbog ispadanja svojih ljubimaca pretvorio se u bijes i ispade sa tribina, bakljama su zasuli teren, a onda i ušli na isti i dalje koristeći pirotehnička sredstva.

Fudbaleri dva tima su pobjegli u svlačionice, zajedno s sudijom koji je prekinuo meč, a onda su se desio sukob policije i ultrasa.

Ni po izlasku sa stadiona tifozi Breše se nisu smirili, s parkinga su bakljama, raketama i petardama zasuli tribinu s gostujućim navijačima, a pošteđeni nisu bili ni njihovi igrači.

Zapalili su automobil jednog od igrača svog tima Matea Uarda, demolirali su trening-kamp, a onda nastavili tuču sa policijom oko stadiona.

Navijači Breše su nakon toga po cijelom gradu uspostavili punktove, a u tim sačekušama vrebali su na sve: policiju, suparničke navijače, igrače kluba za koji navijaju…

Zato su igrači Breše, zajedno sa članovima njihove porodice, do ranih jutarnjih sati, dok se razularena masa nije razišla, ostali zaključani na stadionu pod policijskom zaštitom.