ISTORIJSKA BLAMAŽA Belgija demolirala izabranice Marine Maljković

Bez titule šampiona su ostale košarkašice Srbije.

U četvrtini finala Evropskog prvenstva izabranice Marine Maljković doživjele su debakl protiv Belgije 93:53.

Krah se mogao naslutiti već na početku. Belgijanke su krenule silovito, pa su meč otvorile serijom 14:0 – svaki napad su koristile, lako su se borile sa srpskom odbranom. Srpkinje nisu mogle do koša – gotovo šest minuta nisu upisale poene.

Pokušavale su aktuelne šampionke da ofanzivnim skokovima dođu do novih prilika za napad, ali nisu pronalazile rješenja. Belgija je poslije deset minuta imala ogromnih +20.

U nastavku su bolje zaigrale srpske košarkašice, u nekoliko navrata su se približile na 14 poena zaostatka. Vezala je u jednom momentu Čađo i tri trojke, ali uzalud. Belgija je odbijala svaki napad našeg tima, sjajno je igrala Ema Meseman, pa je sa velikom razlikom otišla na poluvrijeme.

Ema Meseman postala je prva žena koja je zabilježila tripl-dabl na Evropskom prvenstvu. Vratila se u igru po desetu asistenciju.

Ni poslije duže pauze srpske košarkašice nisu pronalazile rješenje za igru protivnicima. Nisu mogle da pariraju raspoloženim Belgijankama, koje su radile šta su htjele na terenu.

– Je li moguće da ne možemo jedan koš da damo – pitala je svoje izabranice Marina Maljković na tajm-autu tokom posljednje dionice, poslije serije Belgije 14:0. Potpuni debakl doživjela je Srbija, navodi Sportal.

Srbiju čeka razigravanje za petu poziciju, koja donosi mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre.