Lacio gazi ka LŠ: SMS dao gol i rastužio Kostića i Vlahovića (VIDEO)

Odlična fudbal u Rimu i velika pobjeda Lacija koji su savladali Juventus sa 2:1 u derbiju 29. kola Serije A.

Sergej Milinković Savić

Bio je to sudar dva tima u odličnoj formi. Lacio nije primio nijedan gol na posljednjih šest utakmica, a Juventus je doživio samo jedan poraz na posljednjih 14 utakmica. na kraju, ni jedni ni drugi nisu zadržali taj niz.

Mauricio Sari je od prvog minuta komandovao je napad svog tima, dok je na klupi gostiju sjedio Marko Landući, pomoćni trener u odsustvo bolesnog Maksa Alegrija.

U startnu postavu Lacija vratio se oporavljeni golgeter Ćiro Imobile, dok je Juve igrao u standarnom sastavu sa Filipom Kostićem i Dušanom Vlahovićem u startnih 11.

Lacio je tradicionalno teško izlazio za torinskom Starom damom, pogotovo pred svojim navijačima u Rimu, a da će večeras možda biti drugačije najavio je Sergej Milinković Savić vodećim golom u 38. minutu. Igrači Juventusa su protestovali jer je srpski reprezentativac prethodno bio u vazdušnom duelu sa Brazilcem Aleksom Sandrom, koji je teatralno pao nakon kontatka sa rivalom. Nakon VAR provjere gol je priznat.

Radost Nebeskoplavih trajala je samo četiri minuta. Juve je izveo korner, golman Provedei najprije je odbranio udarac glavom Bremera, ali je odbijenu loptu Antoan Rabio iz drugog pokušaja „ugurao“ u mrežu domaćeg tima – 1:1.

Međutim, na početku drugog poluvremena ponovo je domaći tim došao u vođstvo. Strijelac je u 53. minutu bio Matija Zakanji, ali je najviše aplauza pobrao Španac Luis Alberto sjajnom asistencijom petom.

Od tog trenutka Juve je mnogo više napadao, vršio pritisak, pogotovo u finišu meča, ali nije uspio da izbjegne poraz.

Lacio se nakon ove pobjede učvrstio na drugom mjestu sa 58 bodova, 16 manje od vodećeg Napolija, ali pet više od gradskog rivala Rome. Juve je ostao na sedmom mjestu sa 44 boda, navodi Sport klub.