Leverkuzen ne da prvo mjesto: Lajpcig naoštren pred duel sa Zvezdom

Fudbaleri Lajpciga položili su ispit na generalnoj probi pred meč sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona.

Oni su kao gosti slavili u osmom kolu Bundeslige protiv Darmštata, 3:1 (2:1).

Tako su stigli do petog trijumfa i polako hvataju priključak sa vodećim Bajerom i Štutgartom koji su takođe ostvarili pobjede.

Sve je sjajno krenulo za Lajpcig, već u prvom minutu, tačnije poslije samo 42 sekunde Openda je sa ivice peterca poslao loptu u mrežu Darmštata.

Izabranici trenera Marka Rosea duplirali su prednost u 24. minutu.

Bio je to slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, sa nekih 18 metara.

Sjajno ga je izveo Emil Forsberg, poslao je loptu pored zida u dalji ugao za 0:2.

Kempe je u 32. minutu iz penala smanjio na 1:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, Lajpcig je u nastavku uspio da još jednom postigne pogodak, u 72. minutu.

Opet je strijelac bio Luis Openda, ovog puta je VAR gledao da li je u akciji koja je prethodila igrač Lajpciga igrao rukom.

Presudili su da je to ipak gol i tako je Lajpcig stigao do potvrde trijumfa.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena zadržali su čelnu poziciju u Bundesligi.

Farmaceuti su kao gosti slavili protiv Volfsburga sa 2:1 (1:1) i tako stigli do sedme pobjede u osam kola.

Džeremi Frimpong je u 13. minutu pogodio za 0:1 na asistenciju Bonifejsa.

Uspjeli su gosti da izjednače u 41. minutu preko Maksensa Lekroe, ali nisu uspjeli da izdrže, piše B92.

Frimpong je u 62. minutu bio u ulozi asistenta, a mrežu domaćina zatresao je Alesandro Grimaldo.

I Štutgart je stigao do bodova i to kao gost protiv Uniona u Berlinu.

“Švabe” su povele u 16. minutu preko Sekua Girasija i sa tih 0:1 se otišlo na odmor.

U nastavku, mreža Uniona zatresla se još dva puta, i to u samom finišu.

U 81. minutu Silas je pogodio za 0:2 da bi sve dileme oko pobjednika otklonio Deniz Undav u 88. minutu.