MRKAIĆ JUNAK BORCA Banjalučani preokretom u sudijskoj nadoknadi do pobjede u derbiju kola

U derbiju 26. kola Premijer lige BiH fudbaleri Borca ostvarili su veliku pobjedu na gostovanju kod Širokog Brijega rezultatom 3:2.

Momčilo Mrkaić

Apsolutni junak meča za velikana iz Platonove bio je Momčilo Mrkajić koji je postigao het-trik, a veliku ulogu odigrao je i Nikola Ninković sa 2 sjajne asistencije.

Domaćini su odlično započeli meč, već u 4. minutu Daniel Lukić iskoristio je lošu reakciju odbrane i sa par metara matirao nemoćnog Ćetkovića.

Od tog trenutka probudili su se i crveno-plavi. Borac je prijetio u više navrata, a kao nagrada stigao je prvi pogodak Momčila Mrkajića koji je odlično reagovao nakon centaršuta Lagundžića, što je bilo sve u prvom poluvremenu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor (1:1).

U drugom poluvremenu ponovo su poveli domaći udarcem iz daljine Cavara.

I kada je već sve ličilo da će Borac kući otići praznih ruku, ponovo na scenu stupa Mrkajić koji 2 puta u kratkom intervalu matira golmana Širokog. Prvo u 93. pa onda u 95. minutu, za veliku radost Banjalučana.

Meč je obilježila i situacija iz 80. minuta, kada je nakon sudara s golmanom Josipovićem, nepomično ostao ležati kapiten Borca Aleksandar Subić, ali je brzom reakcijom sudije Topalovića, a onda i ljekarskih ekipa spriječena veća nezgoda.

Borac se ovom pobjedom učvrstio na drugom mjestu i sada ima 5 bodova više od svojih pratilaca Veleža i Širokog Brijega.