NEZAUSTAVLJIVI SU Borac u Gabeli upisao 8. uzastopnu pobjedu u sezoni

Fudbaleri Borca savladali su GOŠK na gostovanju u Gabeli sa 3:0 u okviru 10. kola Premijer lige BiH.

Ovo je Banjalučanima 8. uzastopna pobjeda u sezoni, čime su produžili klupski rekord koji su postavili prošlo kolo pobjedom nad Veležom.

Borac je od starta nametnuo ritam, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvih 20 minuta.

Svoj jubilarni 150. nastup u crveno-plavom dresu Srđan Grahovac krunisao je golom u 12. minutu. Nedugo zatim, Alen Jurilj u 20. minutu pogađa za 2:0.

Primirio je borac nakon stečene sigurne prednosti. Izabranici Vinka Marinovića imali su kontrolu nad mečom, nisu dozvolili domaćinu da zaprijeti golu golmanu Milanu Mijatoviću, a sa 2:0 se otišlo na poluvrijeme.

Dodali su Banjalučani gas na startu drugog iotklonili sve dileme oko pitanja pobjednika, kada je Jovo Lukić postigao gol za 3:0 u 52. minutu susreta.

Do kraja utakmice vidjeli smo nekoliko šansi na obje strane, ali treba istaći da je Borac imao potpunu kontrolu nad mečom od prvog do posljednjeg minuta.

Velikan iz Platonove je ostao prvi na tabeli sa 24 boda. Velež ima 17 i nalazi se na drugom mjestu, dok bod manje imaju Sarajevo i Široki Brijeg, ali i utakmicu manje. Treba napomenuti da Sarajevo večeras igra derbi protiv ekipe Žaljezničara, a već u narednom kolu gostuje upravo Borcu.

GOŠK je 9. na tabeli sa 11 bodova, a u narednom kolu gostovaće ekipi Posušja.