NOVAK SAZNAO PROTIVNIKA Mladi Amerikanac priredio iznenađenje i plasirao se u polufinale US open (FOTO)

Američki teniser Ben Šelton biće rival Novaku Đokoviću u petak u borbi za finale US opena.

Šelton slavi

Momak iz Atlante je napravio iznenađenje i na “Artur Ešu” savladao zemljaka Frensisa Tijafoa rezultatom 3-1 u setovima 6:2, 3:6, 7:6 (7), 6:2.

Šeltonu je za veliki trijumf nad 10. igračem svijeta bilo potrebno nešto malo više od tri časa igre.

Trenutno 47. teniser na ATP listi je tako nastavio sa odličnim partijama u Njujorku, a do sada je eliminisao Pedra Kaćina, Dominika Tima, Aslana Karaceva i Tomija Pola.

Da ovo neće biti lijepo veče za Tijafoa vidjelo se već poslije prvog seta, koji je Šelton sa dva brejka riješio u svoju korist.

Nije bilo realno da Tijafo tek tako položi oružje. Uzvratio je u sljedećem periodu, a ključni brejk napravio je u šestom gemu.

Najinteresantniji je bio treći set, u kojem je bio viđen festival brejkova, a pobjednik je morao da bude riješen poslije taj-brejka.

Šelton je konstantno u odlučujućem gemu imao prednost, stigao do dvije vezane set lopte, ali uzalud. Tijafo je mogao da ga kazni ubrzo, ali svoju priliku nije iskoristio, tako da je naposlijetku Šelton bio zadovoljniji novim vođstvom.

Tijafo je u prvom gemu četvrtog seta preživio, spasivši brejk loptu, međutim, to je bilo sve od njega. Šelton je u petom i sedmom gemu oduzeo servis zemljaku i na kraju potvrdio trijumf, navodi B92.

Biće mu ovo prvo polufinale na Turu u karijeri, a nasuprot sebe imaće Đokovića, kome će ovo biti 13. samo na US openu, gdje juri četvrtu titulu.