OBRADOVIĆ UHVATIO RITAM Alba bez šanse protiv ekipe Monaka

Poslije trijumfa u Beogradu nad Crvenom zvezdom, košarkaši Monaka ostvarili su novu pobjedu u Evroligi.

Ovog puta kod kuće su bili bolji od Albe, 86:75 (18:16, 29;24, 20:16, 19:19).

Tako su izabranici trenera Saše Obradovića ostvarili i drugi trijumf u ovoj sezoni elitnog takmičenja.

U prvoj četvrtini vidjeli smo izjednačenu borbu, da bi Monako tih prvih deset minuta igre dobio košem razlike, 18:16.

Na poluvremenu su imali sedam poena viška, 47:40, da bi u trećoj uspjeli da stvore dvocifrenu razliku.

Prednost je išla i do 16 poena, tako da su u posljednjih deset minuta ušli bez nervoze i lako meč priveli kraju.

U pobjedničkoj ekipi istakao se Majk Džejms sa 17 poena uz četiri skoka i sedam asistencija.

Alfa Dijalo, Petr Korneli iJakuba Uatara postigli su po devet poena, a Džon Braun i Džaron Blosomgejm po osam, piše B92.

Kod ekipe iz Berlina Met Tomas je postigao 17, a Sterling Braun 15 poena.