ORLOVI MELJU SVE PRED SOBOM Basketaši Srbije gaze prema zlatu (VIDEO, FOTO)

Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 nastavila je da niže uspjehe na Svjetskom prvenstvu u Austriji pošto je, poslije pobjede nad Madagaskarom, slavila i protiv selekcije Francuske 21:16.

U dosadašnjim duelima dva tima Srbija je pobijedila u osam vezanih utakmica, pa poslije novog trijumfa je  nastavila niz.

Srpski tim u sastavu Stojačić, Majstorović, Vasić i Branković nije bio ubjedljiv kao u prvom duelu, što je rival koristio i kažnjavao svaku grešku. Orlovi su se mučili tokom cijelog meča da bi na kraju potpuno preuzeli kontrolu i zasluženo slavili.

Poslije 1:0 za Francusku, srpski basketaši nisu iskoristili nekoliko vezanih napada. Francuzi su jakom odbranom iznenadili srpske košarkaše i potom poveli sa 2:0. Sa druge strane i Stojačić i Vasić nisu koristili zicere što je protivnik koristio na startu i došao do 6:3.

Ipak, na 5 minuta do kraja Stojačić pojačava odbranu, a Srbija dolazi do 6:6. Poenima Siguele, Francuzi ponovo dolaze do prednosti od +3, 11:8.  Orlovi su konstantno jurili prednost rivala. Na dva minuta do kraja, Vasić gubi loptu, a Dijare pogađa dvoju za 15:11. Potom Srbija dolazi do koša, a Vasić dobija dva slobodna bacnja od kojih jedno koristi i smanjuje rezultat na 15:13.  Za dodatnu dramu pobrinuo se Majstorović koji na minut do kraja vezuje dva poena za 15:15.

Na kraju, Srbija se brani, a Stojačić pogađa dvojku za 17:15. Od tog momenta, Francuzi su potpuno stali, a Stojačić i Majstorović preuzimaju meču svoje ruke i dodaju još 4 vezana poena za konačnih 21:16, navodi Telegraf.

Sutra je dan odmora, a posljednja dva meča grupne faze Srbija igra u četvrtak, prvo protiv Njemačke (18.15), a zatim i Brazila (20.50).

Pobjednici četiri grupe plasiraće se direktno u četvrtfinale, dok će drugoplasirane i trećeplasirane u osminu finala. Svjetsko prvenstvo je kvalifikaciono za Olimpijske igre u Parizu sljedeće godine, a na njih će se direktno plasirati osvajači medalja u Beču.