PIKSI UŽIVAO Orlići dominantnom pobjedom ostavili "mrvicu" nade za odlazak na EURO

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije (U21) ostvarila je treću pobjedu u dosadašnjim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, pošto je na domaćem terenu savladala Luksemburg rezultatom 2:0 (2:0).

Srbija je do sada doživjela dva bolna poraza od Engleske (1:9, 0:3), ali je uspjela da poslije Sjeverne Irske i Azerbejdžana, savlada ekipu Luksemburga bez većih problema.

Orlići sada imaju devet bodova poslije pet odigranih utakmica i izjednačeni su na drugom mjestu sa Engleskom, koja ima utakmicu manje i svoj meč će odigrati u utorak uveče protiv Sjeverne Irske.

Na prvom mjestu je neprikosnovena Ukrajina sa pet pobjeda u pet odigranih utakmica i Srbija može da se nada drugom mjestu uz perfektnu igru do kraja kvalifikacija i nekom kiksu Engleza. Ali, ni to neće biti dovoljno za plasman na šampionat jer dalje ide polovina drugoplasiranih ekipa, tačnije pet najbolje drugoplasiranih reprezentacija.

Naredne utakmice u kvalifikacijama Srbija igra protiv Luksemburga u gostima i Sjeverne Irske kod kuće, 22. i 26. marta.

Orliće je gledao i selektor A reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi, koji je u nedjelju obezbijedio plasman na Evropsko prvenstvo u Njemačkoj, na kojem će se Srbija naći prvi put poslije 24 godine i čuvenog šampionata 2000. godine u Belgiji i Holandiji, gdje su igrali četvrtfinale i gdje je Savo Milošević bio najbolji strijelac turnira.

Pred Piksijem su u prvom poluvremenu blistali napadač Salcburga Petar Ratkov i trio Crvene zvezde Stefan Mitrović, Uroš Kabić i Vladimir Lučić.

Od početka utakmice je Srbija dominirala, a plan Luksemburga bio je jasan – svi iza lopte i čekaju se kontre. Srbija je igrala odličan presing i baš tako je došla do vodećeg gola.

Štoper je vratio loptu golmanu Latiku, koji je htio da ispuca, ali je zakasnio, pa je Ratkov na penalu uklizao na tu loptu i poslao je u mrežu. Bio je to čudan gol, ali sve pohvale idu napadaču šampiona Austrije.

Upravo je on zaslužan i za drugi gol, pošto je izborio penal u 30. minutu. Poslije odlične akcije Stevanovića i Kabića, koji je gurnuo loptu u prostor Lučiću, kapiten ostavlja loptu Ratkovu, on izlazi 1 na 1 sa golmanom koji ga ruši i sudija pokazuje na bijelu tačku.

Rutinski je jedanaesterac realizovao krilni napadač Crvene zvezde i kapiten Srbije – Vladimir Lučić.

Kabić i Stefan Mitrović su propustili dvije dobre prilike do kraja prvog poluvremena. Kabić je bio sebičan u situaciji 3 na 1 i umjesto da doda Lučiću ili Mitroviću šutirao je sa ivice kaznenog i golman je to odbranio, dok je Mitrović na kraju prvog poluvremena šutirao pored gola, piše Sportal.

A onda u drugom poluvremenu ista slika kao protiv Azerbejdžana. Srbija je vodila 2:0, kontrolisala igru, napadala, dok gosti nisu imali nikakvu ideju.

Kiša se pojačala, otežala uslove za igru i nije bilo pretjerano zanimljivog fudbala u drugih 45 minuta.

Srbija je dominirala, odrađivala posao i na kraju upisala važna tri boda.