Pobjeda broj 3: Monca lako sa Salernitanom do novih bodova

Nakon nedavne pobjede nad Sasuolom u gostima, tim Monce je danas ostvario još jedan trijumf na domaćem terenu protiv ekipe Salernitane. Ova pobjeda predstavlja treći trijumf Monce u ovogodišnjem prvenstvu.

Domaći tim je demonstrirao svoju nadmoćnost na terenu i završio utakmicu rezultatom 3:0 protiv gostiju koji se suočavaju s brojnim izazovima tokom ove sezone.

Već u devetom minutu utakmice, Monca je preuzela kontrolu nad rezultatom. Andrea Kolpani je iskoristio priliku, prošao kroz odbranu Salernitane i postigao prvi gol za domaćina, stvarajući rezultat 1:0, piše Sportal.

Samo devet minuta kasnije, Monca je ponovo tresla mrežu protivnika. Gosti su izgubili posjed lopte na sredini terena, što je dovelo do brze kontre Monce, a Vinjato je bio taj koji je realizovao ovu akciju za povećanje prednosti na 2:0.

Konačan rezultat od 3:0 postavljen je u 82. minutu meča kada je Pesina precizno izveo penal i stavio tačku na sve dileme na terenu.