Inter nastavio sjajnu seriju: Dimarkova ljepotica donijela Neroazurima petu uzastopnu pobjedu za ostanak na čelu tabele

Fudbaleri Intera produžili su svoj fantastičan niz na startu sezone u Seriji A.

Dimarko slavi pogodak

Oni su u gostima savladali Empoli sa 1:0 i nakon pet odigranih kola su lideri na tabeli sa maksimalnih 15 bodova.

Empoliju nije pomogla promjena trenera poslije debakla od Rome (0:7), ostao je na “nuli” i zakucan je za posljednje 20. mjesto, uz gol-razliku 0:13.

Inter je u prvom poluvremenu dominirao u posjedu, ali nedostajao mu je završni pas, nije ulazio u velike šanse, pa je Empoli odolio.

Ipak, u nastavku je vicešampion Evrope pojačao pritisak i poveo je već u 51. minutu, izvanrednim pogotkom Federika Dimarka. On je na nekih 18 metara od gola pokupio odbijenu loptu poslije kornera i drop-kik udarcem lijevom nogom iz prve poslao pravi “projektil” koji je završio u rašljama, iza nemoćnog golmana Beriše, za 0:1.

U nastavku je Inter iskontrolisao situaciju, nije “zapinjao”, mada je Tiram imao dvije lijepe prilike, dok je Empoli bio apsolutno bezopasan po gol Jana Zomera, pišu Sportske net.