PONOVO SE MEKSIKANCI PITAJU Leon novi šampion KONKAKAF Lige šampiona

Klub Leon novi je šampion KONKAKAF Lige šampiona, pošto je i u drugom meču finala slavio protiv Los Anđelesa, ovog puta u gostima 1:0.

Leon Šampion Konkanaf lige šampiona

Ovo je ipak takmičenje meksičkih klubova.

Prošle godine Sijetl je prekinuo niz od 13 titula klubova iz Meksika u KONKAKAF Ligi šampiona, ali ove su se stvari vratile na svoje mjesto.

Čast da Meksikancima vrati primat pripala je debitantu u finalima Klub Leonu. Popularni Lavovi igrali su za titulu protiv ekipe koja se tek drugi put našla u finalima. Los Anđeles se borio za titulu i 2020. ali je tada poražen od UANL.

Šampion MLS imao je zadatak da nadoknadi prednost Meksikanaca od jednog gola. Međutim, stvar se zakomplikovala od 20. minuta kada je Di Jorio doveo Lavove u vođstvo i povećao razliku u ukupnom rezultatu, navodi Sport klub.

Napadali su domaći, imali su i šanse i pokušaje, ali na kraju nisu uspjeli da dođu ni do gola koji bi im donio makar nadu da mogu do produžetaka. Učešće u ovoj utakmici uzeo je dojučerašnji biser splitskog Hajduka Stipe Biuk pošto je u 64. minutu zamijenio legendarnog Karlosa Velu.