RUMUNI SLAVE Budimpešta im donijela sreću, Francuzi sa 14:0 demolirali Gibraltar

Fudbalska reprezentacija Rumunije je pobjedom nad Izraelom (2:1) obezbijedila plasman na EURO, a u istoj grupi put Njemačke će i Švajcarska koja je večeras remizirala sa tzv. Kosovom (1:1).

Fudbaleri Rumunije

Mjesto na kontinentalnom šampionatu našli su i Holanđani koji su pobjedom nad Irskom (1:0) stekli nedostižnu prednost u odnosu na trećeplasiranu Grčku, dok je Francuska demonstrirala silu protiv nemoćnog Gibraltara i ostvarila svoju najveću pobedu ikad 14:0.

Rumuni su protiv Izraela na neutralnom terenu u Budimpešti slavili nakon preokreta, u duelu u kojem im je bod donosio vizu za Evropsko prvenstvo.

Izaelci su na ovom meču bili pod imperativom pobjede, koja ih je jedino ostavljala u trci za neko od prva dva mjesta, a utakmica je odlično počela po njih pošto su poveli preko Erana Zahavija već nakon dva minuta igre.

Ipak, nije radost nominalnog domaćina dugo trajala, pošto je već osam minuta kasnije Geoge Puškaš pospremio u mrežu odbitak nakon prečke Draguša i poravnao na 1:1.

Preokret Rumunima donio je Janis Hadži u 63. minutu.

Francuzi su večeras pokazali svu moć. Po tri gola u istorijskoj noći postigli su Tiram, Zair Emeri i Mbape, po dva Klaus i Koman, a po jedan Fofana, Rabio i Dembele, dok je prvi gol bio autogol Santosa.