ŠAMPIONI Zvezda prva u Evropi osigurala titulu

Fudbaleri Crvene zvezde su po šesti put u nizu osvojili titulu u domaćem šampionatu, a 34. put ukupno.

U meču odluke protiv ekipa TSC im je bio potreban samo bod, a crveno-bijeli su u okviru prvog kola plej-ofa slavili rezultatom 4:1 Superlige Srbije.

Domaćin je i prije ovog meča već viđen kao novi/stari šampion, a to je i potvrdio na terenu, te postao prva ekipa u Evropi koja je osigurala titulu.

Crveno-bijeli šest kola prije kraja imaju 85 bodova, 23 više od ekipe iz Bačke Topole i Čukaričkog, čime su izjednačili rekord iz sezone 1976/1977. kada je takođe osvojena titula šest utakmica prije kraja prvenstva.

Trostruki strijelac bio je Osman Bukari, u 45+2, 61. i 75, a pogodio je i Gelor Kanga u 69. minutu. Jedini gol za goste postigao je Ifet Đakovac u 20. minutu iz penala.

Zvezda je ovom titulom prvi put obezbedila i direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona, a do kraja sezone pokušaće da osvoji i Kup i stigne do treće uzastopne duple krune.